در زمان‌های قدیم٬ مصریان باستان علاقه خاصی به گربه ها داشتن تا حدی که یکی از الهه های مهمشون که نماد نگهداری و مراقبت از فرزندان بوده٬ یک الهه با چهره ی گربه به اسم bastet هست.

در آن زمان مصری ها از وجود مارها در اطراف خود رنج می بردند برای همین از گربه ها برای مبارزه با مارها استفاده می کردن.همچنین عقیده داشتن که وجود گربه در خانه باعث میشه که از بیماری های ویروسی و عفونی دور باشن و باور داشتن که گربه ها ازشون در مقابل بیماری ها مراقبت می کنن. به همین خاطر گربه ها در اون زمان پرستیده می  شدن و بت های مختلفی با شکل گربه در اهرام ثلاثه و خانه های قدیمی مصر پیدا می شه و این برداشت همواره وجود داشته که گربه ها شفابخش هستند.

اما آیا واقعا از نظر علمی هم این موضوع اثبات شده که گربه ها شفا بخش هستن؟

جالبه بدونید که از نظر علمی هم این موضوع اثبات شده. بر اساس تحقیقات محققان حضور گربه باعث از بین رفتن اضطراب و افسردگی میشه. همچنین خرخر گربه باعث کاهش فشار خون و تنظیم بهتر ضربان قلب میشه. از طرفی نوازش گربه و صدای خرخر اون باعث کاهش اثرات تنگی نفس و کاهش زمان بهبودی عفونت استخوان‌های شکسته میشه.

بنابراین اگر میخواین همیشه جسم و روحتون سالم باشه کافیه یه گربه ملوس رو به سرپرستی بگیرید، اما اگر شرایط این کار رو ندارید می‌تونید به هتل میو بیاین و با گربه های خونگی و مهربون ما بازی کنید.