آماده سازی منزل برای نگهداری گربه چیزی بیشتر از خرید ظرف خاک و ظرف غذا می باشد. ممکن هست که ساده ترین وسیله ها در منزل برای این گربه ها ضرر داشته باشند. برای اطمینان از امنیت و سلامت گربه ها باید اتاق ها و فضاهایی که گربه در آن رفت و آمد می کند را ایمن کنید تا آسیبی به گربه ها وارد نشود.

از قرار دادن وسایل تیز در مجاورت گربه ها اجتناب کنید

گوشه های ظروف و کریستال به دلیل تیز بودن برای گربه ها ممکن است که لذت بخش باشد و از آنها برای خارش صورت و پشت خود استفاده کند و همین امر باعث بروز زخم در گربه ها خواهد شد. حتما دقت کنید که تکه های شیشه خورده باقی مانده از شکستن ظروف زیر کابینت و یا مبل باقی نماند. این گربه های شیطون عاشق بازی کردن با اجسام شفاف و جدید هستند.
از قراردادن شمع روشن و یا چراغ های نفتی یا گازی قدیمی در دسترس گربه جلوگیری کنید. بسیاری از گربه ها در منزل دچار سوختگی میشوند و نور شمع به دلیل تحرک داشتن برای گربه ها جذاب هست.
سیم های برق روکش دار استفاده کنید. حتما می دانید که گربه ها عاشق جویدن هستند. مخصوصا اگر شی مورد نظر پلاستیک نرم باشد. سیم هدفون و با شارژر بهترین جویدنی برای گربه ها هست و گربه ها از جویدن سیم سیر نمی شوند. حتما سیم های برق را با روکش تهیه کنید. زیرا اگر این گربه های بازیگوش ( خدای نکرده ) سیم برق را بجوند ممکن است دچار برق گرفتگی شوند. پس این موضوع را جدی بگیرید. جدای از برق گرفتگی آلیاژ استفاده شده در سیم های شارژر و یا هدفون برای معده ی گربه ها بسیار مضر می باشد و عواقب بسیار بدی خواهند داشت. بهتر است که اگر از گربه نگهداری میکنید از آزاد گذاشتن و رها کردن سیم ها در محیطی که گربه هست اجتناب کنید.
از هر گلی در خانه استفاده نکنید. برخی از گل ها برای گربه ها سمی هستند و باعث بیماری های مختلف در گربه ها خواهند شد. علاوه بر این گلدان هایی که پر از آب هستند بسیار خطرناک خواهند بود. زیرا ممکن است گربه در غیاب شما از آن آب بنوشد. حتما قبل از خرید گل در مورد آن تحقیق کنید که برای گربه تان ضرر نداشته باشد. از جمله گیاه های بسیار خطرناک برای گربه ها می توانیم به گل زنبق و سوسن اشاره کنیم. گل پامچال و انواع نخل ها نیز برای گربه ها مشکلات زیادی ایجاد خواهد کرد.
از قرار دادن سوزن و نخ، دارو و لوازم آرایش کنار گربه ها خودداری کنید. به هیچ وجه مرگ موش با داروی ضد حشرات را جایی که از گربه نگهداری می کنید استفاده نکنید. حتی بو کشیدن این مواد برای گربه خطرناک است.
قیچی، گیوتین و کاغذ خرد کن اگر در منزل دارید حتما در اتاق دیگری باشد و در مجاورت گربه قرار نگیرد.
از سطل آشغال در دار استفاده کنید و یا سطل آشغال را در یک کابینت بگذارید و اجازه ندهید که بیشتر از یک روز زباله در خانه بماند. حفظ پاکیزگی محیط هم برای سلامتی جسمی گربه بسیار حیاتی است و هم باعث میشود که گربه ها خوشحال تر باشند و خوش رفتار تر شوند.مواظب باشید که چیزی روی گاز باقی نماند. ممکن است کمی روغن از ظرف روی گاز یا کابینت بریزد و گربه وقتی که خواب هستید از آن روغن و یا غذای مانده بخورد و دچار مشکلات گوارشی شود. حتما این نکته رو بخاطر بسپارید که گربه ها سیستم گوارشی قوی ای ندارند و همچنین متاسفانه اکثرا از لحاظ کلیه و دستگاه گوارشی دچار مشکل می شوند و خیلی زود این مسأله حاد خواهد شد.پس مراقب تغذیه این گربه های عزیز باشید و هنگام خواب یا ترک کردن گربه در خانه مطمئن شوید که چیزی روی کابینت و آشپزخانه باقی نمانده باشد.
درب دستشویی و حمام را بسته نگه دارید. معمولا انواع مختلف شوینده ها در این مکان ها پیدا می شود که برای گربه ها مضر می باشد.
شکلات و شیرینی برای گربه ها بسیار مشکل زا می باشد. پس برای نگهداری گربه در خانه درب شیرینی و شکلات را همیشه ببندید.
غذاهای با ادویه به گربه ندهید. حتی اگر ادویه کم هم داشته باشد بهتر است به گربه داده نشود. علاوه بر موارد بالا دقت کنید که این موارد هم از دسترس گربه به دور باشد.
دنبه و چربی مثل کره و کره بادام زمینی، کشمش و انگور، دوغ و نوشابه انرژی زا. شیر خشک بچه انسان ، غذای خشک مخصوص حیوانات دیگر، مخصوصا سگ. قهوه، کافئین. الکل ،پیاز و پیازچه و سیر در مطلب دیگری به طور مفصل در مورد رژیم غذایی گربه ها و مواد مفید برای این کوچولو ها صحبت خواهیم کرد.
امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد. پانسیون گربه هتل میو با رعایت تمام این نکات مکانی امن، با آرامش و دوست داشتنی برای گربه های شما فراهم کرده تا شما با خیال راحت گربه ی خود را به ما بسپارید. هدف ما سلامت و حال خوب گربه ی شماست پس به نکاتی که مطالعه کردید توجه کنید و برای سلامت گربه تان حتما این موارد را رعایت کنید.